PROJELER

Konu

Proje ile ilgili açıklama girilmemiştir.

Konu

Proje ile ilgili açıklama girilmemiştir.

Konu

Geliştirilecek platformunun amacı kullanıcıların kripto-para alım-satımlarını gu¨venli bir şekilde yapmalarını sağlamak ve kripto-paralarını gu¨venli birşekilde muhafaza etmesini sağlamaktır. Bu konuda kullanıcıların yaşadığı en bu¨yu¨k problem kripto-para özel anahtarlarının gu¨vende tutulamamasıve kaybolma tehlikesidir. Bu problem geliştirilecek platformda, yapılacak literatu¨r araştırmaları ile birlikte belirlenen en uygun çoklu imzametodolojisi ile çözu¨lecektir.Her geçen gu¨n kripto-paraya olan ilgi artmaktadır. Bununla beraber halihazırda var olup kullanılmakta olan alım-satım platformlarının gu¨nlu¨khacimleri de artmaktadır. Bu talebin artması ile beraber kripto-para alım-satım platformlarının sayısı da artacaktır. Bu yeni platformların yazılımihtiyaçlarının yurt dışından satın alınarak karşılanması yerine yerli u¨ru¨n kullanılması u¨lke ekonomisi için önemlidir.Önu¨mu¨zdeki yıllarda bankaların ve aracı kurumların da bu hizmetlere ihtiyaç duyulacağı öngöru¨lmektedir. Projemiz bu alanlardaki yazılım ihtiyacınıda karşılama hedefindedir.

Konu

Ödeme Kuruluşu Altyapısı projesi ile işyerleri ve ödeme kuruluşlarının sanal pos ve bankalar ile entegrasyonunu sağlayarak finansal e-ticaret ödeme işlemlerinin güvenli olarak gerçekleştirilmesi ve bu işlemlerde kullanılacak dijital cüzdan özelliği ile ödeme işlemlerin kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi sağlanacaktır.

Konu

Proje ile ilgili açıklama girilmemiştir.

Konu

Araç sahiplerine akaryakıt istasyonlarında akıllı ödeme seçenekleri sunmak.

Konu

DAX aims to enhance the cyber attack detection mechanisms and to simulate countermeasures in order to overview its impact on the network and to take the right decision according to the context.

Konu

TAM Projesi’xxnin,TAM projesinin konusu teleiletişim ve enformatik alanlarında disiplinlerarası araştırma yapacak doktora öğrencilerine finansal destek sağlamak ve bir disiplinlerarası araştırma binasi inşa etmektir.