PROJELER

Konu

OTOMOTİV TEKSTİLİ

Konu

Örme

Konu

İnsana Yakışır İş

Konu

AKUSTİK TEKSTİLLER

Konu

Nano lifler

Konu

X-Işınlarına Karşı Koruma sağlayacak , kurşun esaslı önlüklerin yerine geçebilecek nitelikte tekstil esaslı malzeme tasarımına ve ticarileşmesine yöneliktir.

Konu

Ağırlıklı olarak naylon içerikli olarak üretilen bası çoraplarının giyim konforu özelliklerini geliştirmek amacıyla, bası değerlerinden ödün vermeksizin doğal lifler kullanılarak kompresyon çorap tasarımına yönelik olarak kurgulanmıştır.

Konu

Teknik Tekstiller, medikal kompresyon çorabı, sargılı iplik, pamuk,

Konu

Projemizin amacı, mevcut hasta geçmişinden yola çıkarak gerekli görülen yerlere istenilen basıncı verebilecek kişiye özel varis çorabının geliştirilmesidir. Bu bağlamda TSE CEN/TR 15831: 2010 standartlarına uygun olarak insan bacağı bölümlerine ait her bir beden ölçüsü ve basınç değerlerini karşılaması planlanan ürün için iplik türleri ve örgü parametrelerinin belirlenmesi çalışmaları gerçekleştirilecektir. Elde edilen sonuçlar neticesinde, dolgu iplik numarası, dolgu iplik besleme düzeni (tek veya çift), gerginliği, örgü ayarları ile ilgili veriler yazılım üzerinden üretim makinesine iletilerek ürün oluşumu sağlanacaktır.

Konu

1002 - Hızlı Destek

Konu

ÖRME KUMAŞ