Sıkça Sorulan Sorular

Akademi sayfalarında karşılaşabileceğiniz sorunların çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz. Sorunuza yanıt bulamadıysanız lütfen Yardım bileti oluşturmak için www.yardim.itu.edu.tr/ adresinden bizimle iletişime geçiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi mensubu öğretim üyelerinin ve araştırma görevlilerinin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yayınlarını, akademik bilgilerini, çalışmalarını ve dosyalarını paylaşabileceği yeni bir platformdur.

Aradığınız akademik personelin adını arama kısmına yazarak aradığınız kişiye ulaşabilirsiniz.

İTÜ'nün kadrolu akademik personelleri Akademik Portal sisteminden faydalanabilir.

Türkçe ve İngilizce olmak üzere 2 dil seçeneği mevcuttur. İleride gelen isteklere göre dil sayısı arttırılabilir.

Menüdeki İTÜ Giriş butonuna bastığınızda İTÜ Portal Akademi uygulamasına yönlendirileceksiniz., bu sayfadan profilinizi aktif veya pasif hale getirebilirsiniz.

İTÜ Akademi sayfanız YÖKSİS sisteminden alınan verileriniz ile otomatik olarak oluşturulmuştur. Eski Akademi sayfanızda bulunan yayın bilgilerinizi İTÜ Portal uygulamasından sayfanıza dahil edebilirsiniz. YÖKSİS'de yaptığınız değişiklikler günlük olarak sisteme yansıtılacaktır, senkronizasyonu işlemini anlık olarak tetiklemek isterseniz İTÜ Portal Akademi sayfasından "Veri Entegrasyonu" sayfasını kullanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü İTÜ Ayazağa Kampüsü Rektörlük Binası, Maslak-Sarıyer / İstanbul Tel: +90 212 285 3930