ARAMA SONUÇLARI

Toplam 10 adet sonuçtan 10 tanesi görüntülenmektedir.

Arama









Yıllara göre arama

Özel Aralık Girişi

Burgers denklemlerinin bazı yaklaşık çözümleri
2010
ASUMAN ZEYTİNOĞLU
Murat Sarı Tez Yüksek Lisans Tamamlandı
A hybrid approach for the regularized long wave-Burgers equation
An International Journal of Optimization and Control: Theories Applications (IJOCTA), Vol. 8, No. 1, Ocak 2018, s. 8-16, ISSN: 2146-0957
ZEYTİNOĞLU ASUMAN,SARI MURAT,ALLAHVERDİEV BİLENDER P
A numerical analysis of the burgers-poisson (BP) equation using variational iteration method
PROCEEDINGS OF THE 3RD WSEAS INTERNATIONAL CONFERENCE ON APPLIED AND THEORETICAL MECHANICS (MECHANICS ’xx07), No. null, 2007, s. 218
KÜÇÜKARSLAN SEMİH,HİZEL E.
Burgers denkleminin çeşitli sonlu fark şemaları ile çözümleri
Fen Bilimleri Enstitüsü, Pamukkale Üniversitesi, 2015
EREN DİNÇER
Murat Sarı Tez Yüksek Lisans Tamamlandı
Burgers denkleminin Petrov-Galerkin sonlu eleman metodu çözümü
Fen Bilimleri Enstitüsü, Pamukkale Üniversitesi, 2016
MEHTAP BAYRAKTAR
Murat Sarı Tez Yüksek Lisans Tamamlandı
Comparison of high resolution method for burgers equation
Fen Bilimleri Enstitüsü, Yıldız Teknik Üniversitesi, 2014
VELİ ÇOLAK
Samet Yücel Kadıoğlu Tez Yüksek Lisans Tamamlandı
REASONABLE MODIFICATIONS UNDER THE B-SPLINE BASIS WITH THE SSPRK54 FOR SOLVING THE BURGERS EQUATION
4th INTERNATIONAL CONFERENCE ON ANALYSIS AND ITS APPLICATIONS, 11 Eylül 2018, s. 68-68
SARI MURAT,ALİ TAHİR SHKO
Murat Sarı Özet Bildiri
On the convergence of operator splitting for the Rosenau–Burgers equation
Numerical Methods for Partial Differential Equations, Vol. 35, No. 4, Şubat 2019, s. 1363-1382, ISSN: 0749-159X
ZÜRNACI FATMA,SEYDAOĞLU MUAZ
Fatma Zürnacı Yetiş Özgün Makale
Homotopy perturbation method for 2 1 dimensional coupled Burgers system
NONLINEAR ANALYSIS-REAL WORLD APPLICATIONS, Vol. 10, No. 3, Haziran 2009, s. 1932-1938, ISSN: 1468-1218
HIZEL EMANULLAH,KÜÇÜKARSLAN SEMİH
Semih Küçükarslan Özgün Makale
On the stability of solitary wave solutions for a generalized fractional Benjamin-Bona-Mahony equation
NONLINEARITY, Vol. 35, No. 3, Mart 2022, s. 1152-1169, ISSN: 0951-7715
ORUÇ GÖKSU, NATALI FABIO, BORLUK HANDAN, MUSLU GÜLÇİN MİHRİYE

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü İTÜ Ayazağa Kampüsü Rektörlük Binası, Maslak-Sarıyer / İstanbul Tel: +90 212 285 3930